czwartek, 9 lutego 2012

G jak Gucci

Postanowilam wam troche przyblizyc ta marke.Gucci to uosobienie włoskiej elegancji, ekstrawagancji i luksusu. Długa tradycja, wysokiej jakości materiały i gwiazdyHistoria: Dom mody Gucci powstał we Florencji w 1921 roku, na bazie utworzonego w 1906 roku zakładu rymarskiego Guccio Gucciego. Początkowo marka zajmowała się wyłącznie produkcją skórzanych dodatków i akcesoriów. Sukces finansowy i sławę zapewniła, charakterystyczna torebka „Bamboo” produkowana od lat 40 po dzień dzisiejszy, wzniosły markę na szczyt. 
Prawdziwy wzrost znaczenia w świecie mody, marka Gucci odnotowała po II Wojnie Światowej.  Guccio Gucci przyrządzając posiłek w kuchni londyńskiego hotelu Ritz, uświadomił sobie, że zamożni posiadacze toreb pragną personalizować je inicjałami. Biznesmen wpadł na pomysł udekorowania swoich produktów symbolicznym GG. Od tej pory Gucci stało się symbolem luksusu i elegancji rozpoznawanym na całym świecie. Marka z roku na rok poszerzała swoją ofertę o ubrania, obuwie, perfumy.

Kolejnym przełomem w losie firmy Gucci była śmierć jej założyciela w 1953 roku. Wówczas synowie: Aldo, Vasco, Rodolopho i Ugo przejęli kontrolę nad rodzinnym interesem. Początkowo wszystko szło zgodnie z wolą Guccio, a nawet lepiej. W latach 60 marka wypuściła na rynek hit – mokasyny ze sprzączkami. Dużą zasługę w sukcesach marketingowych i finansowych miał Rodolpho. Niewiele później, natura czwórki braci, niejasne kontakty z mafią i skandale obyczajowe sprawiły, że wizerunek marki zaczął podupadać. Po zawahaniu popularności, los ponownie się odwrócił, a prawdziwe żniwa przyszły w latach 90. Funkcję dyrektora kreatywnego przejął Dawn Melo, a po nim Tom Ford, który wzniósł markę Gucci na wyżyny elegancji i luksusu. W 2002 roku do grona projektantów dołączyła Frida Giannini. Po odejściu Toma Forda w roku 2005, Giannini przejęła spuściznę i po dzień dzisiejszy pełni obowiązki dyrektora obu linii: męskiej i damskiej.Ubrania Gucci uosabiają południową elegancję. Znakiem rozpoznawczym marki jest: torba "Bamboo", mokasyny ze sprzączkami, monogram GG i zielono - czerwony paseczek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz