poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Prada zaprojektuje stroje na olimpiade w Londynie

Prada, Stella McCartney, Ralph Lauren, Giorgio Armani, to tylko kilka nazwisk wielkich projektantów, których stroje sportowe założą drużyny olimpijskie.
Córka Paula McCartney'a ubierze narodową reprezentację Anglii. W zeszłym tygodniu Prada zaprezentowała stroje dla włoskiej drużyny żeglarskiej, którą wspiera w igrzyskach. Marka ma już doświadczenie w tworzeniu ubrań sportowych, gdyż w poprzednich czterech edycjach Pucharu Ameryki ubierała piłkarzy, ale również personel techniczny, podaje Aurelia Donaldson na łamach brytyjskiego serwisu internetowego Telegraph.
Prezes Włoskiej Federacji Żeglarskiej skomentował: - Jesteśmy niezwykle dumni, że mamy za sponsora markę Prada, która jest nie tylko wizytówką Włoch na świecie, ale jest także synonimem największych wyzwań żeglarskich.
Co ciekawe, włoską drużynę olimpijską na otwarcie i zamknięcie igrzysk ubierze inny włoski projektant - Giorgio Armani. Z kolei amerykańska grupa olimpijczyków i paraolimpijczyków poprosiła o pomoc Ralpha Laurena, który już od kilku lat ubiera sportowców z USA.
Ubrania w jakich zaprezentują się olimpijczycy wywołują nie mniejsze zainteresowanie niż ich kondycja. Australijska drużyna założy na siebie stroje fluorescencyjne, co nie umknęło uwadze redaktor australijskiego Vogue Kirstie Clements, która na jego łamach skomentowała: - Chyba trochę pobłądzili ze stylem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz