wtorek, 6 marca 2012

Louboutin dla Crazy Horse

Crazy Horse to obok Moulin Rouge jeden z najbardziej znanych francuskich kabaretów. Został założony już w 1951 roku i od lat prezentuje widowiskowe występy tancerek erotycznych. Twórcy słynnych na całym świecie rewii topless współpracowali już z wieloma sławami, między innymi z Ditą Von Teese, Pamelą Anderson oraz Christianem Louboutinem. Najwyraźniej coś zaiskrzyło między ekipą Crazy Horse, a francuskim projektantem, ponieważ artyści postanowili po raz kolejny stworzyć wspólny projekt. Christian Louboutin uświetnił swoją pracą spektakl Feu, którego premiera odbyła się 5 marca 2012.

Projektant pracował nad wieloma aspektami widowiska taneczno–muzycznego Feu. Louboutin stworzył między innymi choreografię i cztery odsłony scenografii. Projektując oprawę do spektaklu francuski designer czerpał inspiracje z wielu różnych źródeł, od hip hopu po malarstwo wielkich mistrzów. Nie zabrakło oczywiście słynnych, wysokich obcasów Louboutina. Prawie nagie, występujące w spektaklu kobiety tańczyły na scenie w srebrnych „butach” zaprojektowanych specjalnie na potrzeby rewii. W czasie show tancerki kręciły się na stołach mając na nogach praktycznie jedynie obcas. Szpilka przypomocwana była do stopy za pomocą cienkich paseczków, zawiązanych wokół kostki. Kolejnym ektrawaganckim pomysłem Luboutina był „występ” samych nóg, odzianych w czarne pończochy i wysokie obcasy z kolcami.

„Crazy Horse to ikona Paryża, to synonim tańca i fantazji, to również nowoczesny pomysł, tworzony przez kobiety, z myślą o kobietach” - podkreśla Christian Louboutin w vogue.co.uk, po czym dodaje „A mnie interesuje wszystko, co celebruje i uwydatnia kobiece piękno”.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam! gdyby jeszcze te jego buty nie byly tak trudno dostepne.:-/

    OdpowiedzUsuń