środa, 18 kwietnia 2012

diet coke from Jean Paul Gaultier

Stanowisko europejskiego dyrektora kreatywnego Coca Coli Light, najbardziej dochodowego napoju w historii przejął właśnie projektant Jean Paul Gaultier. Zajął tym samym miejsce Karla Lagerfelda. Na oficjalnej premierze limitowanej edycji napoju zostały przedstawione dwa projekty w stylu, z którego słynie kreator. Jedna z butelek została zaprojektowana w charakterystycznym dla Gaultiera marynarskim charakterze, druga zaś „ubrana” została w koronkowy gorset.

W ramach kampanii reklamowej promującej nową współpracę, powstała seria trzech, krótkich filmików przedstawiających projektanta pomagającego kukiełce Irene w jej metamorfozie. Po wypiciu Coca-Coli Gaultier dostaje olśnienia i zmienia wizerunek laleczki. Video o tytule The Serial Designer utrzymane jest w trzech konwencjach – rock, romantic i thriller.

Wersja light najsłynniejszego napoju gazowanego na świecie Coca-Coli, który został wynaleziony w 1886 roku, doczekała się swojej limitowanej edycji w 2010 roku. Pierwszą, kolekcjonerską serię butelek zaprojektował wówczas dyrektor kreatywny Coca-Coli Light, projektant Karl Lagerfeld, który rok później również stworzył designerskie flakony.

1 komentarz:

  1. looks amazing! love it! xx

    http://www.theprovocativecouture.com/

    OdpowiedzUsuń